Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
STR-Faktor
Krzysztof Strzała

ul. Mrówcza 243
00-697 Warszawa

Piły taśmowe SMART, przecinarki JAESPA, zgrzewarki, wirówki - STR Faktor

 

Przykładowa pinowa przecinarka taśmowa JAESPA AS-6Firma STR-Faktor jako przedstawiciel uznanych europejskich producentów oferuje zaawansowane linie technologiczne, a także wysokiej klasy narzędzia i maszyny do obróbki metalu. Od 1975 roku sprzedajemy również profesjonalne przecinarki i piły taśmowe dla najbardziej wymagających klientów.

 

Piły taśmowe, wycinarki, zgrzewarki i wirowki - wieloletnie doświadczenie

 

Posiadamy ponad 35 lat doświadczenia – dzięki rozbudowanej wiedzy oraz współpracy z renomowanymi markami, zapewniamy Państwu pełną i profesjonalną obsługę. Nasza specjalność to niezawodne technologie podążające za najnowszymi osiągnięciami branżowymi, aby dostarczać Państwu sprawdzone rozwiązania. Równocześnie bardzo ważne są dla nas przystępne ceny, dlatego decydując się na nasze usługi, otrzymują Państwo pewność najwyższej jakości bez przepłacania!

 

Maszyny renomowanych producentów

 

Nasz sklep prezentuje pełną gamę urządzeń, które sprostają wszystkim Państwa wymaganiom. Są to to przede wszystkim maszyny cenionego producenta JAESPA z Niemiec,a ponadto:

 

 

Sprzedajemy ponadto wirówki przemysłowe i linie wirowania produktów STEIMEL, a także maszyny odlewnicze i piece INDUGA. Prowadzimy również własną zgrzewalnię pił taśmowych.

 

W STR-Faktor fachowo rozwiązujemy problemy naszych klientów w ramach cięcia piłami i przecinarkami taśmowymi. Nasi specjaliści służą pełną pomocą techniczną – dobierzemy najlepsze wyposażenie odpowiadające procesom cięcia prowadzonym w Państwa przedsiębiorstwie. W razie jakichkolwiek pytań związanych z ofertą pozostajemy do dyspozycji.

 

Piły taśmowe - parametry cięcia piłą taśmową i jej zastosowania.

Piły taśmowe zwane także piłami wstęgowymi lub pilarką wstęgową to urządzenia mechaniczne, które przecina dany materiał za pomocą specjalnej, ząbkowanej, metalowej wstęgi. Jest to bardzo proste narzędzie, ale i bardzo praktyczne. Dzięki wąskim ostrzą umożliwia wycięcie nawet najbardziej skomplikowanych kształtów i nieregularnych wzorów oraz pozwala na wykonywanie idealnie prostych cięć. Dlatego wielu rzemieślników nie potrafi pracować bez ich użycia. Piła taśmowa pozwala na bardzo sprawną i estetyczną obróbkę takich materiałów jak: metal, drewno, czy niektóre towary sztuczne. 

 

Podstawowe parametry piły taśmowej

Można wskazać kilka podstawowych parametrów cięcia piłą taśmową, które maja wpływ m.in. na wydajność cięć. 

 1. Wysokość robocza - najbardziej podstawowy parametr piły taśmowej. Kupując urządzenie warto zdecydować się na wysokość piły trochę wyższą niż maksymalna planowa wielkość elementu do przecięcia. Pozwoli to na bardziej komfortową pracę i większą swobodę podczas wykonywania cięć.
 2. Prędkość przesuwu taśmy - jest ona zależna od rodzaju, kształtu i wielkości danego materiału. Zakłada się, że im materiał jest bardziej twardy tym stosuje się mniejszą prędkość przesuwu taśmy.
 3. Odległość ramy od inii cięcia - innymi słowy można powiedzieć, że jest to największa możliwa szerokość ciętego przedmiotu. Jest to ważne w przypadku wykonywania detali i wycinanie specjalnych kształtów. Z kolei jeżeli chodzi o cięcie prostych plastrów np. z kłody drewna bardzo ważna jest też głębokość, na którą można położyć element podlegający obróbce. Nie ma sensu ustawianie zbyt dużej wielkości piły, ponieważ będzie się ona stawała coraz większa i zajmie zbyt dużo przestrzeni.
 4. Posuw - jest to siła nacisku piły taśmowej na materiał, jest ona zależna od rozmiarów materiału. Im materiał jest większy tym prędkość przesuwu taśmy bardziej maleje.
 5. Moc - im większa moc piły taśmowej tym lepiej. Po pierwsze dlatego, że większa moc pozwala na obróbkę twardszych materiałów nawet metali. Ponadto nawet jeżeli nie ma się w planach obrabiania metali warto zakupić piłę o większej mocy. Plany z czasem mogą ulec zmianie, ale też warto wziąć pod uwagę to, że silniki posiadające większą moc są zwykle dużo bardziej wytrzymałe, a co za tym idzie urządzenie będzie dobrze działało przez dłuższy czas.

 

Co wpływa na precyzję działania pił tarczowych?

Tak jak wspomniano powyżej piła taśmowa służy nie tylko do wycinania i obcinania większych elementów, ale także przydaje się do wykonywania detali i zdobień. Oznacza to, że bardzo ważna jest precyzja tego urządzenia i trzeba na nią zwrócić szczególna uwagę. Wpływ na precyzję ma:

 • Prowadnica - dla największego komfortu i szczególnej precyzji prowadnice powinny znajdować się zarówno pod stołem jak i nad nim. Pozwoli to zabezpieczyć materiał przed uciekaniem i zmniejszy drgania taśmy. 
 • Promień krzywizny - jest to najmniejsza grubość taśmy, którą można założyć w konkretnej pile. Im taśma jest cieńsza, tym można wycinać bardziej precyzyjne wzory.

 

Zapraszamy serdecznie do wybrania naszych usług w STR-Faktor!

Dlaczego wszyscy nasi Klienci są zadowoleni z oferowanych przez nas produktów?
 • Najnowocześniejsze technologie
 • Niezawodność
 • Zatrudniamy najwyższej klasy specjalistów
 • Precyzja wykonania
 • Najwyższa jakość oferowanych produktów
 • 100% gwarancji
Reprezentujemy:
 • niemieckiego producenta maszyn JAESPA
 • amerykańskiego producenta pił SMART
 • niemieckiego producenta zgrzewarek do pił IDEAL
 • Prowadzimy własną zgrzewalnię pił taśmowych
Specjalizacja firmy STR-Faktor:
Kompleksowe rozwiązywanie problemów w zakresie cięcia piłą taśmową. Teoria poparta jest praktyką – zajmujemy się piłami taśmowymi od 1975 roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2013 STR-Faktor

ul. Mrówcza 243, 00-697 Warszawa
Tel: 22 815 27 95
Email: pily@str-faktor.pl